משאבות מגנטיות חתומות

משאבה מגנטיתמשאבה חתומה

משאבות מגנטיות חתומות

משאבה זאת ללא אטמים ובעלת מנוע חשמלי שהינו חלק בלתי נפרד מהמשאבה והוא יושב על אותו ציר הסיבוב. המיסבים של המשאבה הזאת משומנים ע"י נוזל התהליך העובר ברווח צר מאוד שבין הסטטור לרוטור בתוך המנוע החשמלי.

משאבות אלה מיועדות לעבודה בנוזלים שאין בהם מוצקים בכלל בכדי למנוע את שחיקת המיסבים שהם מיסבי החלקה מגרפיט. באם מחליפים את מיסבי הגרפיט במיסבי החלקה מסיליקון קרביד ניתן לעבוד עם כמות קטנה של מוצקים (עד כ-5%). המשאבה היא משאבה צנטרפוגלית רגילה והחיבורים שלה לצנרת הם סטנדרטים ותואמים את תקני ANSI/ASME. כאמור, אלו משאבות ללא אטמים כדוגמת המשאבות המגנטיות, אך על היתרונות שלהן בהשוואה למשאבות מגנטיות ראו את הטבלה הבאה:

מאפיינים משאבה חתומה משאבה מגנטית משאבה עם אטמים מכנים
אבחון מד שחיקת מיסבים אין אין
מעטפת נוספת יש אין אין
פילוס משאבה לא דרוש דרוש דרוש
מספר מיסבים 2 4-6 4-6
מספר מיסבים כדוריים אין 2-4 2-4
מספר חלקים דינמיים 1 2-3 2-3
גודל (אורך) בהתאם למידות של דגם 3x1 ½-8 10HP 654.05 [mm] 749.3-1003.3 [mm] 749.3-1003.3 [mm]
דרישות בטיחותיות אין בזמן הרכבת המשאבה קיימת סכנה פגיעה באצבעות אין
אפשרויות הרכבה אנכית ואופקית אופקית אופקית

יתרונות המשאבה

המשאבה אטומה לחלוטין, ולכן אפשר לעבוד עם השאבה כשאר היא טבולה בתוך נוזל, כמו כן משאבה זאת טובה יותר במקרה של דליפת חומר מסוכן או רעיל, הואיל והדליפה נעשית לתוך המכיל הפנימי ולא החוצה.

ישנה הגנה בפני עליית הטמפ', בתוך מנוע המשאבה קיים מנגנון הגורם להפסקת המשאבה במקרה של עליה בטמפ, וישנו מד שחיקת מיסבים המראה על מצבם בכל עת וניתן להחליף את המיסבים בעת הצורך.

ישנו תוסף שאפשר להתקין שמפסיק את המשאבה במקרה שאין נוזל, גודלה כשליש ממשאבה קונבנציונאלית היא שקטה וזמן אספקה הוא 14 ימי עסקים. ישנה אחראיות למשאבה לשנתיים מיות התקנה.

אוקסיד מספקת בלעדית את המשאבות החתומות בישראל

בקשו הצעת מחיר